Pamięć…. Czy jej brak lub zaniki mogą utrudniać życie?

Coraz częściej zapominasz, co miałaś/eś kupić w sklepie spożywczym? Masz wrażenie, że nie możesz się w pełni skupić i wszystko Cię rozprasza? A może jesteś w trakcie sesji?

Zapoznaj się z żelaznymi zasadami przeznaczonymi dla wszystkich tych, którzy chcą, by pamięć nigdy ich nie zawiodła:

  1. Zaczynaj dzień od śniadania.
  2. Spożywaj posiłki regularnie.
  3. Regeneruj ciało i umysł poprzez odpowiednią ilość snu.
  4. Bądź aktywny fizycznie – organizm pod wpływem ćwiczeń produkuje endorfiny, które poprawiają nastrój i dodają energii do aktywnej pracy mózgu.
  5. Trenuj pamięć: rozwiązuj krzyżówki, sudoku, rebusy, czytaj książki, graj w gry planszowe.
  6. Nie nadużywaj alkoholu.
  7. Dostarczaj organizmowi codziennie co najmniej 1,5 litra wody najlepiej alkalicznej z Aquarion.
  8. Uzupełniaj codzienną dietę:

magnezem – to jedna z najbardziej znanych substancji sprzyjająca prawidłowemu funkcjonowaniu układu nerwowego. Ten makroskładnik występuje głównie w kościach i mięśniach. Najbardziej odczuwalnym objawem jego niedoboru są nocne kurcze mięśni nóg, głównie łydek. Magnez wpływa również korzystnie na przebieg procesów metabolicznych;

witaminą B6, która wywiera korzystny wpływ na działanie układu nerwowego, a przy okazji wspomaga metabolizm;

cynkiem, który m.in. dba o funkcje poznawcze i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym;

Te 3 powyższe składniki znajdziesz w MagneZi B6 – suplemencie diety polecanym nie tylko osobom narażonym na duży wysiłek umysłowy, ale również osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną, narażonym na stres oraz starszym, przemęczonym i odżywiającym się nieprawidłowo.

miłorzębem japońskim – antyoksydantem pomagającym w utrzymaniu dobrej pamięci i wspierającym procesy poznawcze, a także wpływającym na przepływ krwi, a co za tym idzie ukrwienie narządów wzroku i słuchu (Protect 4Life);

lecytyną, która może być pomocna w przygotowaniach do egzaminów. Jej korzystne właściwości znane są na całym świecie od lat (Super Soya Lecithin);

kwasami tłuszczowymi omega 3 dbającymi nie tylko o funkcjonowanie mózgu, ale również narząd wzroku i serca (Omega 3 concentrate).

Ponadto w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego zwróć uwagę na suplement diety Energy & Memory, zawierająca oprócz choliny, lecytyny, witaminy C, magnezu i cynku również guaranę, która redukuje zmęczenie umysłowe i zwiększa wydajność procesów poznawczych, a także pomaga utrzymać wysoki poziom energii, czujność i zdolność koncentracji. Co więcej guarana w  Energy & Memory jest standaryzowana na zawartość kofeiny – w jednej tabletce znajduje się 22 mg kofeiny. Preparat ten zawiera również witaminę E i selen o działaniu przeciwutleniającym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz