Główne funkcje…

Główne funkcje…

1.    Należy do grupy witaminoidów i jest niezastąpiony w pozyskiwaniu energii

2.    Jest silnym antyoksydantem -> łowcą wolnych rodników

3.    KQ10 chroni komórki

4.    KQ10 stabilizuje błony komórkowe -> błony komórkowe muszą być stabilne ale równocześnie płynne aby mogło dochodzić do wymiany produktów ze środowiskiem. Na powierzchni każdej komórki znajdują się receptory które rozpoznają substancję i tylko te pożądane wpuszczą. Takie przesunięcie jonów wzdłuż błon komórkowych powoduje powstanie bodźca w komórkach nerwowych. Otwieranie i zamykanie kanałów jonowych wymaga dużych ilości energii do pozyskiwania której niezbędny jest KQ10.

5.    Pozytywnie wpływa na skuteczność działania leków -> skuteczność działania leków zależy od możliwości dostania się do odpowiedniego miejsca w komórce przez kanały jonowe. W zależności od ilości KQ10 błona ma różną elastyczność. Im więcej tym większa tolerancja kanałów. Dodatkowo płynność błony ma ogromne znaczenie przy komunikowaniu się komórek co pozwala na odpowiednia pracę mięśni i przekazywani impulsów nerwowych

Kilka podstawowych funkcji a już widać, że obecność KQ10 na odpowiednim poziomie jest niezbędna, dlatego zastanów się nad profilaktyką zamiast później leczyć konsekwencje.

Rozpocznij profilaktykę już dziś ze 100% naturalnymi suplementami diety

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz