Koenzym Q10 a cukrzyca

Koenzym Q10 a cukrzyca

Cukrzyca to przewlekła choroba polegająca na tym, że organizm nie może poradzić sobie z odpowiednim przekształcaniem węglowodanów bo trzustka w swych funkcjach jest w pewien sposób upośledzona i nie produkuje odpowiednich ilości insuliny albo komórki nie reagują tak jak trzeba na obecność hormonu.

Rozróżniamy różne postacie cukrzycy. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na przyczynę i przebieg choroby, można wyróżnić cukrzycę typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych i inne.
Najczęściej występuje cukrzyca typu 2 która jest warunkowana genetycznie. Dzieci osób chorujących mają 30% pewność że również będą lub już są chore.

Przy genetycznych obciążeniach w rodzinie cukrzycę może wywołać:
•    Nadwaga
•    Ciąża
•    Zmiany hormonalne
•    Stany zapalne
•    Zabiegi chirurgiczne
•    Niektóre leki

Największym problemem przy cukrzycy jest fakt że gdy dłużej się ona utrzymuje to dochodzi do rozwoju uszkodzeń wtórnych takich jak:
•    Scukrzanie tkanek
•    Scukrzanie krwi
•    Zatrzymywanie wody w organizmie

Dodatkowymi zaburzeniami jest upośledzenie procesów przemiany tłuszczowej oraz przyśpieszenie zwapnień naczyń. W wyniku zwapnień naczyń tworzą się zgrubienia które są bardzo niebezpieczne bo w blisko 80% przypadków takie naczynia pękają lub ich światło zostaje zablokowane co powoduje śmierć. Według badań osoby chorujące na cukrzyce wykazują znaczny niedobór Koenzymu Q10 a konsekwencją tego jest zakłócenie stabilności komórek i zakłócenie komunikacji międzykomórkowej.
W komórkach istnieje równowaga między ubichinonem a hydrochinonem. Hydrochinon jest pokrewny do koenzymu Q10 (ubichinonu) ale jest cząsteczką głównie zajmującą się ochroną przed wolnymi rodnikami przy czym zostaje zużyta. W przypadku gdy dodatkowo chorujemy stres oksydacyjny jest częstszy co powoduje zwiększenie zapotrzebowania na koenzym i właśnie wtedy do akcji wkracza hydrochinon. Jest to powód szybkiego zubożenia zapasów co w przypadku cukrzyków ale też i innych powoduje osłabienie, zmęczenie a w efekcie brakuje czynników do wytwarzania energii.
Przenoszenie energii, ochrona komórek przed działaniem wolnych rodników oraz stabilizowanie błon komórkowych to trzy najważniejsze funkcje koenzymu Q10. Suplementację zaleca się przede  wszystkim cukrzykom aby niwelować powikłania wynikające z niedoboru energii co w konsekwencji daje słabszą ochronę wielu rejonów naszego ustroju.

100% naturalne i najwyższej klasy ANTYOKSYDANTY (przeciwutleniacze) znajdziesz

<TUTAJ>

naturalny koenzym q10

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz