Omega 3 a artretyzm – reumatyzm

Czy można sobie wyobrazić, że zmiana pozycji z siedzącej w stojącą może przynieść ogromny wysiłek i ból? Owszem, tak. Jeśli zdiagnozowano u nas artretyzm, to jest to naturalny objaw chorobowy. Cechą charakterystyczną artretyzmu są dolegliwości bólowe w zasięgu stawów i bezpośrednio w nich. Choroba wywołuje stan zapalny stawów, co w wyniku prowadzi do ich sztywności i problemów ze zmianą pozycji ułożenia ciała. Jest to przewlekłe schorzenie, której podstawą zazwyczaj jest niewłaściwa przemiana materii. Najczęściej chorobowo zmieniony jest jeden staw, jednak pacjentom stwarza wiele niedogodności, głównie z uwagi na przenikliwy ból, który jest następstwem stanu zapalnego określonego stawu. Wyróżniamy dwie postacie artretyzmu: osteoartretyzm i artretyzm reumatyczny.
Z kolei pod pojęciem reumatyzmu mamy na myśli ogólnie rzecz biorąc zespół schorzeń zwyrodnieniowych stawów. Cechą charakterystyczną jest strzykanie i strzelanie w kościach, w czasie gdy wykonujemy codzienne czynności. Pojawia się stan zapalny w tkankach miękkich, np. w mięśniach.
Zarówno artretyzm, jak i reumatyzm jest dolegliwością bardzo dokuczliwą dla pacjentów. Uniemożliwia wykonywanie codziennych, prostych czynności powodując przy tym wiele bólu. Zwykłe czynności stają się dla pacjentów udręką. Tym bardziej, że nie znaleziono odpowiedzi na przyczynę tych chorób i zapadają na nią zarówno osoby starsze, jak i młode.
Eksperci jednak doszli do wniosku, że oprócz niewłaściwej pracy mięśni i stawów czy urazy mechaniczne, niewłaściwa dieta jest także czynnikiem niekorzystnie wpływającym na funkcjonowanie kości, tym samym na połączenia, które są z nimi powiązane.

Badania pokazały, że nienasycone kwasy tłuszczowe Omega wykazują właściwości zmniejszania stanów zapalnych, przez co dieta bogata w te składniki istotnie przyczynia się we wspomaganiu leczenia takich schorzeń, jak reumatyzm czy artretyzm. Suplementy kwasów Omega oprócz właściwości przeciwzapalnych zmniejszają ból stawów, co skutkuje zmniejszoną ilością zażywanych środków przeciwbólowych. Ponadto likwidują uczucie porannej sztywności.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz