Omega 3 a problemy dermatologiczne

Zdrowa, piękna skóra jest w obecnych czasach niewątpliwie wizytówką każdego człowieka. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – stara maksyma tylko to potwierdza. Niestety, nie każdy może pochwalić się gładką i aksamitną skórą.

Skóra stanowi powłokę ochronną. Te właściwości zapewnia odpowiednia zawartość tłuszczu oraz wody, znajdująca się w naskórku. To właśnie jemu zawdzięczamy elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne. Skóra stale się złuszcza, dzięki temu pozbywa się wszelkich szkodliwych substancji z jej powierzchni. Jednak, aby wyglądała zdrowo i promieniście każdego dnia trzeba należycie o nią zadbać, nie dopuszczając do powstawania jakichkolwiek zmian.  Mam na myśli nie tylko odpowiednią jej pielęgnację kosmetykami, ale także właściwą dietę bogatą w niezbędne dla człowieka składniki odżywcze i witaminy, w tym także w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny kwasów Omega. Niedobór NNKT wywołuje wiele schorzeń o podłożu dermatologicznym, takich jak: egzemy, łuszczyce, zapalenia skóry, zgrubienia skóry, atopowe zapalenie skóry itp.

Dlaczego w takim razie kwasy tłuszczowe są pomocne naszej skórze? Dlatego, że kwasy Omega posiadają właściwości przeciwzapalne i regenerujące skórę. Ponadto hamują proces wysuszania skóry poprawiając jej ogólny stan. Zapobiegają podrażnieniom, uczuciu swędzenia, przyspieszają proces gojenia się poparzeń skóry. Wielu ekspertów jest zdania, że kwasy tłuszczowe wykazują właściwości wspomagające leczenie trądziku – powszechnej dolegliwości dermatologicznej nastolatków, a niekiedy nawet i dorosłych osób. Wiele produktów, takich jak olej z wiesiołka można zastosować zewnętrznie na skórę.

Podsumowując, kwasy tłuszczowe oprócz zbawiennego wpływu na układ krążeniowy czy nerwowy pomagają także przy schorzeniach dermatologicznych. Poprzez swoje liczne właściwości, m.in. działanie przeciwzapalne działa jak opatrunek na zmienioną chorobowo i podrażnioną skórę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz