Omega 3 a otłuszczona wątroba

Fast foody, chipsy, słodycze, alkohol, smażone potrawy… Któż z nas wyparłby się tych produktów? Żyjemy w czasach, w których nie ma czasu na przyrządzanie żywności. Ciągła gonitwa, jedzenie w pośpiechu – niekiedy „byle czego”, głodówki czy problemy z nadwagą, wręcz otyłością sprawiają, że jesteśmy na „dobrej” drodze do problemów z układem trawiennym. Nie chodzi o to, aby czynność jedzenia była w jakiś sposób celebrowana, ale należy zastanowić się, co ląduje na talerzu i jakie skutki dla naszego organizmu może to wywołać?

Postaci zaburzeń pokarmowych jest wiele. Wśród nich należy wymienić otłuszczenie wątroby. Czym jest i jak ją leczyć? Odpowiedź jest prosta – stosować odpowiednią dietę bogatą w ryby morskie i oleje, np. lniane lub z wiesiołka. Otłuszczenie wątroby staje się coraz powszechniejszym schorzeniem, gdyż dotyka aż 10 % społeczeństwa. Cechą charakterystyczną jest odkładany tłuszcz w wątrobie., na skutek czego powiększa się. W przypadku zlekceważenia objawów często dochodzi o niebezpiecznych powikłań, typu zapalenie wątroby czy nawet jej marskość.

Naukowcy w Barcelonie poprzez szereg badań dowiedli, że żywność obfitująca w kwasy tłuszczowe Omega wspomaga leczenie otłuszczenia wątroby. Taka dieta zapewnia właściwe procesy metaboliczne, przez co wątroba niczym nie obciążona pracuje prawidłowo, co w konsekwencji powoduje właściwe trawienie tłuszczy i regenerację uszkodzonych komórek. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wykazują właściwości oczyszczające i ochronne, a jak nietrudno się domyśleć, prawidłowo chroniona wątroba szybciej i przede wszystkim lepiej regeneruje się. Nie jest to obojętne dla produkowanych przez nią enzymów. To wszystko sprawia, że cały układ trawienny funkcjonuje należycie.

Ponadto kwasy Omega są zalecane przez dietetyków w zwalczaniu otyłości, gdyż ich działanie jest niezbędne w procesie lipolizy.

Już chyba nikogo nie trzeba dodatkowo przekonywać do pozytywnych właściwości kwasów Omega. Dlatego zacznijmy się zdrowo odżywiać – nasz organizm będzie z tego powodu bardzo zadowolony i zagwarantuje nam zdrowie, witalność i wspaniałe samopoczucie.

Add Comment