Omega 3 a sucha skóra

Kwasy tłuszczowe z rodziny Omega w obecnych czasach osiągnęły swoje wyżyny sławy. Wszystko za sprawą mnogości zastosowań w medycynie, jak i w dermatologii czy kosmetyce. Kwasy Omega wykazują wiele właściwości leczniczych i prewencyjnych. Znajdują zastosowanie od neurologii po ginekologię, urologię, jak i dermatologię w leczeniu wszelkich schorzeń skóry.

Jak mówi stara mądra maksyma – jesteś tym, co jesz. Błędy dietetyczne, zła dieta w połączeniu ze stresem i przemęczeniem drastycznie odbija się na stanie naszego organizmu. Najlepiej widocznie jest to na naszej urodzie.

Piękna, gładka cera pozbawiona niedoskonałości i podrażnień staje się marzeniem niejednej kobiety. Oprócz stosowania odpowiednich dla naszego rodzaju skóry kosmetyków pielęgnujących, ważne jest także, to co jemy. A jeść powinniśmy więcej posiłków rybnych, jak i warzyw i owoców. Jadłospis bogaty w różnorodne składniki oprócz świetnego samopoczucia i godnego pozazdroszczenia zdrowia pozytywnie odbije się na stanie naszej cery. Kwasy tłuszczowe Omega wykazują działanie nawilżające, co przy problemach z suchą skórą staje się niezbędne. Ponadto posiadają właściwości przeciwzapalne i regenerujące cerę.

Składniki zawarte w rybach morskich czy w oleju lnianym znacznie hamują postępujący proces wysuszania skóry. Połączenie kosmetyków pielęgnacyjnych wraz z odpowiednio zbilansowaną dietą, zawierającą nienasycone kwasy tłuszczowe  sprawi, że gładka, właściwie nawilżona cera nie będzie jedynie niemożliwym do zrealizowania marzeniem.

Nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią podstawę w profilaktyce i leczeniu wszelkich dolegliwości o podłożu dermatologicznym, co sprawia, że wygląd naszej skóry ulega znacznej i przede wszystkim szybko widocznej poprawie. Jeśli jesteśmy wegeterianinami, nie uznającymi posiłków rybnych w codziennej diecie na ratunek przychodzą koncerny farmaceutyczne oferujące szeroki asortyment preparatów dla osób z niedoborem kwasów tłuszczowych Omega  w organizmie. Pamiętaj żeby jednak stosować tylko naturalne preparaty, których zwykle nie znajdziesz w aptece.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz