Omega 3 a wypryski

I znowu to samo. Gdy spoglądasz rano w lustro znowu widzisz je na swojej twarzy. Właśnie dziś, kiedy masz ważną konferencję w pracy, a potem udajesz się na rodzinny obiad do teściów. Cóż to takiego? Wypryski!

Wypryski pojawiające się najczęściej na twarzy mają nierozerwalny związek ze stanem zapalnym w organizmie. Dermatolodzy wskazują, że przyczyna może tkwić w kiepskim stanie uzębienia, jak również w dolegliwościach gardłowych, np. w zapaleniu migdałków.

Oczywiście każdy przypadek powinien być indywidualnie zdiagnozowany przez lekarza dermatologa. Celem porady jest ustalenie przyczyny powstawania wyprysków, jak również metody leczenia i zapobiegania.

Jednak każdy specjalista apeluje o zdrowe nawyki żywieniowe. Najczęstszym zaleceniem jest eliminacja z codziennej diety tłustych, mocno przyprawionych pokarmów, czerwonych mięs, przetworów mlecznych, które potęgują powstawanie wyprysków oraz wszelkiej żywności silnie zmodyfikowanej i przetworzonej. Rzeczą istotną jest, że efekty nie pojawią się po tygodniu, gdyż na rezultaty niestety trzeba poczekać, jednakże czym jest oczekiwanie w stosunku do blizn, które wyrządzić nam może trądzik?

Znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych kwasy tłuszczowy Omega są warte włączenia w codzienną dietę. Gdy cierpimy na rzadko występujące, nieliczne zmiany skórne idealnie sprawdzi się napar z ziela fiołka trójbarwnego, jak również napar z siemienia lnianego. Można także spożywać codziennie łyżeczkę siemienia, jeśli z jakiś względów nie lubimy pić herbatki.

Kwasy Omega poprawią ogólny stan naszej skóry, łagodzą reakcje alergiczne, zwalczają wszelkie wypryski i zaczerwienienia sprawiając, że nasza cera staje się jedwabiście gładka. Oprócz faktu, że wprowadzenie tego rodzaju diety w codzienny jadłospis jest pożyteczny dla naszej skóry, to wspomnieć należy, że takie menu jest również bardzo smaczne. Ryby i owoce morza można przyrządzać na rozmaite sposoby, przez co za każdym razem jest pysznie i co najważniejsze zdrowo.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz