Omega 3 a wady wzroku i słuchu

Powiedzenie „ryba wpływa na wszystko” znane wszystkim z nie tak dawno promowanych reklam w mediach jest powiedzeniem ze wszech miar słusznych. Stwierdzono już nie tylko wpływ kwasów omega-3, zawartych głównie w rybach morskich na leczenie wielu schorzeń i dolegliwości związanych ze stawami, układem krążenia czy nerwowym, ale także na poprawę stanu skóry, zmniejszanie dolegliwości bólowych oraz nawet wspomaganie leczenia wad wzroku i słuchu i ich profilaktyka.

Kwasy DHA mają działanie antyangiogenne, czyli przeciwdziałające tworzeniu się naczyń krwionośnych, co daje nadzieje osobom chorym na cukrzycę, u których stwierdzono poważne problemy dotyczące wzroku, jakimi są na przykład zwyrodnienie plamki żółtej czy retinopatia. Spożywanie ryb morskich i innych produktów zawierających kwasy DHA pomaga więc zapobiegać niektórym wadom wzroku, a w efekcie pomagają przeciwdziałać utracie wzroku. Warto więc, szczególnie w przypadku cukrzyków narażonych na ryzyko zachorowania na choroby oczu, zadbać o swoją dietę i suplementację kwasów omega-3 nie tylko z pożywienia, ale również innych preparatów.

Wiadomo też, ze kwasy omega-3 są dobrym środkiem przeciwzapalnym, suplementacja ich z diety jak również z kapsułek z olejem rybim pozwala zmniejszyć ryzyko występowania wszelkiego rodzaju zapaleń. Także jeśli chodzi o zapalenia uszu, omega-3 może zmniejszyć ryzyko ich występowania, a w efekcie zapobiec wadom słuchu i trwałemu jego uszkodzeniu. Należy dbać o uszy, zarówno unikając ich przewiania na mrozie, jak i stosując odpowiednią dietę, bogatą w ryby, orzechy, owoce morza i zielone warzywa, które pomogą zapobiec zapaleniu ucha, jak również zmniejszą dokuczliwe objawy w przypadku jego wystąpienia. Wzroku zaś nie należy przemęczać, nie wolno doprowadzić do jego pogorszenia się, dlatego też warto wspomagać się suplementami z oleju rybiego, jak również dietą zwierającą kwasy DHA, szczególnie w przypadku osób z grupy wysokiego ryzyka, czyli cukrzyków, u których postępowanie choroby może zaburzyć pracę wzroku i doprowadzić do jego całkowitej utraty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz