Omega 3 a zmarszczki

Zmarszczki są ogromnym zmartwieniem rzeszy kobiet, gdyż nieestetycznie wyglądają na starzejącej się skórze i praktycznie nie ma jednego skutecznego sposobu na pozbycie się ich. Możliwa jest natomiast profilaktyka, i to kompleksowa, która pozwoli na zapobieżenie powstawania zmarszczek. Profilaktykę taką powinnyśmy zacząć już w młodym wieku, zanim zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki. A więc oprócz używania odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych, należy zadbać o swoją dietę. Wiadomo, że odpowiednio dobrana dieta potrafi spowolnić procesy starzenia się skóry, a także wzmocnić ją i nadać jej ładny koloryt. Oprócz polifenoli z pożywienia, które opóźniają proces starzenia się skóry, powinnyśmy także spożywać pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, -6 i –9, które wzmacniają skórę od wewnątrz.

Kwasy te odżywiają skórę, nadają jej prawidłowej gęstości, przeciwdziałają wiotczeniu oraz opóźniają powstawanie zmarszczek, a także wygładzają te już powstałe. Wspomagają odbudowę elastyny i kolagenu, substancji odpowiedzialnych za spoistość i odpowiednią strukturę skóry.

Już od najmłodszych lat powinnyśmy dbać o nasza skórę spożywając dietę bogatą w kwasy z rodziny omega, a więc w ryby morskie, owoce morza, orzechy i zielone warzywa, które są najbogatsze w składniki pomagające nam zachować piękną skórę. Można również stosować kremy, które od zewnątrz wzmocnią strukturę skóry i wygładzą ją.

Dobrym sposobem na wygładzenie zmarszczek i opóźnienie ich powstawania są również preparaty zawierające olej rybi, jak również specjalnie dobrane kompozycje kwasów z rodziny omega. Dobrym źródłem tych kwasów jest również olej lniany, którym możemy zastąpić inne oleje, szczególnie dobry do sałatek i potraw na zimno, jak również siemię lniane, które możemy dodawać do różnych potraw, na przykład do płatków śniadaniowych, pieczywa czy sałatek.

Kwasy tłuszczowe nie tylko wspomagają proces wygładzania skóry, ale również zmniejszają skłonności do przebarwień, trądziku i łagodzą wiele innych dolegliwości. Zmiana trybu życia i diety na tę zawierającą więcej ryb, orzechów i warzyw będzie więc zmianą wpływającą nie tylko pozytywnie na nasza skórę, ale na cały organizm.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz