Rzęsistek pochwowy

  • Rzęsistek pochwowy

Rzęsistki to organizmy jednokomórkowe, które poruszają się za pomocą rzęsek i rozmnażają się w środowisku kwaśnym.

Objawy: swędzenie i stan zapalny pochwy oraz sromu, pieczenie przy oddawaniu moczu, żółtawe, pieniste upławy o nieprzyjemnej woni. Rzęsistek przenosi się przez wilgotne tekstylia (kostiumy kąpielowe, ręczniki, bieliznę), ale można się go nabawić siadając na sedesie, pływając w basenie, kąpiąc się w wannie czy przez kontakty seksualne.

Leczenie: U mężczyzn praktycznie w ogóle nie występują żadne dolegliwości, jednak muszą oni poddać się leczeniu, aby wykluczyć ponowne zarażenie partnerki. Standardowe leczenie to kuracja metronidazolem (po 6 tabletek dla każdego z partnerów).

Metody alternatywne:

– Dziesięciodniowa kuracja czosnkowa

Czosnek działa odkażająco, powstrzymuje, a także zabija bakterie i pierwotniaki. Ponadto działa rozluźniająco i moczopędnie.

Użycie: obrać ząbek czosnku, ale nie nacinać go, a następnie wprowadzić do pochwy. Przez pierwsze dni wymieniać go 2-3 razy dziennie, a potem 2 razy. Na zakończenie należy ponownie wprowadzić do pochwy bakterie wytwarzające kwas mlekowy, gdyż czosnek je wszystkie zabił. W aptece można nabyć odpowiednie preparaty.

– Alternatywa dla mężczyzn

Przyjmowanie 3 razy dziennie kapsułek czosnkowych (oddech można oczyścić z zapachu czosnku, żując ziarenka kminku) lub chlorofilowych. Te drugie są do nabycia w aptece.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz