Złe nawyki żywieniowe

Złe nawyki żywieniowe
Zmodyfikowana chemicznie i genetycznie żywność, nadmiar cholesterolu we krwi, złogi białka w jelicie grubym, wszelakiego rodzaju pasożyty… to najczęstsze problemy związane ze złymi nawykami żywieniowymi. Wiele osób również stosuje złożoną dietę, bogatą w tłuszcze, produkty mleczne i przetworzone produkty spożywcze. Do tego siedzący tryb pracy, coraz szybsze i bardziej nerwowe życie. A w związku z tym stres, złe nawyki żywieniowe, ciągły pośpiech – w wyniku tego wszystkiego powoli pogarsza się stan naszego organizmu. Spożywanie zbyt dużych ilości cukru jest również szkodliwe, gdyż powoduje to jego kumulację w jelicie. Tam cukier zwiększa przepuszczalność błony śluzowej, co powoduje zwiększone wchłanianie substancji toksycznych i alergenów pokarmowych, a jego nadmierne spożycie zmienia niekorzystnie skład flory jelitowej.
Te zwyczaje z reguły przyczyniają się do tzw. samozatrucia (zatoksycznienia własnego organizmu). Sposób na poprawę kondycji to pozbycie się z organizmu szkodliwych toksyn. Jeden z najpopularniejszych sposobów to detoksykacja.

Przeprowadzenie skutecznego odtrucia zależy od wielu czynników. Po pierwsze, oczyszczająca dieta nie powinna być przeprowadzana u dzieci. Rodzice powinni raczej wdrażać dzieciom od małego zdrowe nawyki żywieniowe, niż od najmłodszych lat odtruwać organizm. Dzieci nie powinny również przyzwyczajać się do jadania nadmiernej ilości chipsów i batonów, lepiej podawać im pożywniejszą kanapkę i owoc. Podobnie jest z napojami i niezdrową colą przepełnioną barwnikami. Należałoby zastąpić je zdrowszym sokiem marchwiowym czy wodą mineralną.
Z niczym nie należy przesadzać. U dorosłych częstotliwość przeprowadzenia diety oczyszczającej zależy od prowadzonego stylu życia. Spożywanie alkoholu, stresujący tryb życia sprzyjają nagromadzaniu się szkodliwych substancji. I u takich osób detoksykacja powinna być przeprowadzana częściej. Również ludzie otyli powinni zwracać uwagę na częstszą detoksykację organizmu. Bowiem w tłuszczu częściej odkładają się toksyny. Każdy człowiek może poddać się detoksykacji, jeżeli pozwala mu na to stan zdrowia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz