Samozaspokojenie (masturbacja)

  • Samozaspokojenie (masturbacja)

Łatwość, z jaką kobieta może osiągnąć orgazm w wyniku masturbacji, przeczy szeroko rozpowszechnionemu przeświadczeniu, jakoby kobiety bardzo powoli dochodziły do podniecenia i tylko od czasu do czasu mogły przeżywać orgazmy. Metody, w jaki sposób kobiety się masturbują są kluczem do zrozumienia żeńskiego seksualizmu. Masturbacji dokonuje się samodzielnie i tylko w sporadycznych przypadkach można zdobyć wiedzę na jej temat z czyichś wskazówek. Wiele kobiet zaczyna się masturbować dopiero po odbyciu pierwszego stosunku. Jest jednak pewna grupa kobiet, która bardzo wcześnie poznała to miłe uczucie.

Ze wszystkich praktyk seksualnych to właśnie masturbacja jest tą, o której najtrudniej jest coś powiedzieć. Jest otoczona ogromnym poczuciem winy, obawami a nawet i wstrętem. Jest to zdumiewające, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak powszechnie jest ona uprawiana i jakie dobroczynne i relaksujące bywa jej działanie. Masturbacja jest najpewniejszą drogą do osiągnięcia odprężenia. Powód leży w tym, że bierze w niej udział tylko i wyłącznie kobieta. Może się skupić na samej sobie, dać sobie tyle czasu ile naprawdę potrzebuje. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od samej kobiety. „Przyzwoici ludzie takich rzeczy nie robią!”, czy „Kobieta zaspokojona seksualnie tego nie potrzebuje”- oto myśli, z którymi musimy się zmierzyć od samego początku. Szacunek dla siebie i troska o własną osobę, to najważniejsze przesłanki pozwalające kochać innych. Samozaspokojenie, to branie w posiadanie własnego ciała, napawanie się wszystkimi jego możliwościami, wysączanie do dna całej rozkoszy i niewyczerpanej radości, jaką ono w sobie kryje.

Nie zawsze jest to łatwe. Tysiącletnia tradycja w demonizowaniu miłości własnej pozostawiła w naszej kulturze, ale i w nas samych trwały ślad. W XVIII samogwałt uważano za źródło wszelkich dolegliwości. Żadna inna naturalna czynność nie była tak prześladowana przez wieki, jak rozkosz z własnej ręki. W dzisiejszych czasach nauka wyciągnęła odpowiednie wnioski ze swoich błędów. Nikt już nie podważa dobroczynnego wpływu masturbacji na samopoczucie psychiczne i fizyczne. Samozaspokojenie to coś więcej niż namiastka pożycia seksualnego czy przejściowe rozwiązanie na czas bycia singlem. Jeśli ktoś uznaje rozkosz czerpaną z samego siebie za rozwiązanie zastępcze, to uznaje siebie za coś gorszego.

6 głównych typów samozaspokojenia (wg Shere Hite):

  • Stymulacja okolicy łechtaczki i sromu dłonią w pozycji na wznak, niekiedy z wprowadzaniem jednego lub kilku palców do pochwy
  • Stymulacja okolicy łechtaczki i sromu dłonią w pozycji na brzuchu
  • Uciskanie i pocieranie łechtaczki oraz okolicy sromu miękkim przedmiotem, niekiedy  z wprowadzaniem czegoś do pochwy
  • Rytmiczne zaciskanie ud, niekiedy w wprowadzaniem czegoś do pochwy
  • Masaż wodny okolic łechtaczki i sromu, niekiedy z wprowadzaniem czegoś do pochwy

Wprowadzanie czegoś do pochwy (ok. 15% kobiet masturbuje się prowadzając do pochwy palec lub kilka palców, bądź przy użyciu wibratora lub sztucznego penisa)

Add Comment