Żurawina (Oxycoccus, cranberry)

ŻURAWINA

Co to ?

Żurawina, to owoc, który staje się coraz bardziej popularny, ze względu na swoje dobre właściwości pochodzi z terenów Ameryki Północnej. To właśnie tak zaczęto ją skutecznie wykorzystywać w celach leczniczych, a co ciekawe sprawdziła się też w związku z przedłużeniem trwałości produktów np. mięsnych. Skupmy się jednak na jej zdrowotnej sferze.

Wspaniały smak świeżej żurawiny nie zastąpi jej postaci przetworzonej, jest ona jednak zdecydowanie częściej spotykana. Mamy żurawinę suszoną, często spotykaną w musli czy batonach. Wiele osób uwielbia ją w formie dżemów, soków, ale ostatnio cieszy się też ogromnym zaufaniem jako suplement diety, w których znajdujemy koncentrat z suszonej żurawiny.

NA CO więc ta żurawina?

Zawarte w soku z żurawiny kwasy hipuronowe mające działanie antybakteryjne, składniki utrudniające przyleganie bakterii Esherichia coli pomagają nam utrzymać dobrą formę naszego UKŁADU MOCZOWEGO.

Żurawina:

  • Wspomaga oczyszczanie dróg moczowych
  • Łagodzi podrażnienia
  • Wspiera odporność układu moczowego.

To wystarczające powody, by nazwać żurawinę remedium 100% naturalnym na infekcje układu moczowego.

Jak to działa?

Wspomniana przeze wcześniej bakteria E.coli, która stanowi znaczący procent problemów z układem moczowym, najprościej mówiąc przyczepia się do ścian układu moczowego, po czym dochodzi do infekcji. Żurawina jednak uniemożliwia jej tą przyczepność, dzięki czemu bakteria ta wypłukiwana jest razem z moczem. Nie dochodzi więc też do zakażenia.

Ponad to najnowsze badania wykazują, ze żurawina poza stricte ochroną dróg moczowych ma korzystne działanie na układ pokarmowy i jamę ustną, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, obniża stężenie cholesterolu, zwalcza opryszczkę, a nawet zapobiega nowotworom!

Warto zadbać o profilaktykę żurawinową!

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz