Lutein

W SPRZEDAŻY JEDYNIE SUPLEMENT LUTEIN PLUS !

Lutein to suplement diety nowej generacji wspomagający leczenie niektórych chorób oczu. Preparat zawiera 6 mg luteiny, czyli dzienną dawkę, która, według przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców z Harvard University badań, aż o około 43% niweluje ryzyko uszkodzeń plamki żółtej i siatkówki oka. Łącząc zdrowy tryb życia i odpowiednio dobraną dietę z zapobiegawczym przyjmowaniem preparatu Lutein, mamy gwarancję zachowania dobrej kondycji naszego wzroku. Ze względu na skład jest on także niezwykle pomocny w łagodzeniu skutków już istniejących problemów chorobowych naszych oczu. Pomaga spowolnić, a niekiedy nawet zatrzymać procesy wpływające na rozwój dolegliwości.

Człowiek we współczesnym świecie, ukierunkowanym głównie na rozwój – przemysłowy, urbanistyczny, informatyczny i elektroniczny, jest poważnie narażony na szkodliwe działanie wielu czynników. Niekorzystny wpływ promieniowania monitorów komputerowych, zbyt długie przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony, praca w trudnych warunkach wymagających stałego skupienia, a także stres, zanieczyszczone powietrze, dym tytoniowy i używki wyzwalają wolne rodniki, które, przedostając się do organizmu człowieka, a szczególnie do gałki ocznej, utleniają lipidy do postaci toksycznych nadtlenków i powodują wiele szkód. Brak odpowiedniej diety i nie uzupełnianie poziomu substancji będących przeciwutleniaczami – w tym przede wszystkim luteiny zawartej w suplemencie diety Lutein firmy CaliVita – może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem plamki żółtej oka, a z biegiem czasu doprowadzić do trwałych ubytków i niejednokrotnie do utraty wzroku.

luteinaDługotrwały wpływ wolnych rodników niesie ze sobą niebezpieczeństwo uszkodzenia soczewki na skutek szeregu wywołanych toksycznych reakcji. W efekcie może to być przyczyną rozwoju zaćmy, którą nazwano jedną z chorób naszych czasów, ponieważ doprowadza do ponad 50 % przypadków wystąpienia ślepoty u osób starszych, głównie po 60. roku życia. Profilaktyczne zażywanie preparatu Lutein znacznie redukuje zagrożenie zachorowania na zaćmę. We wczesnych stadiach choroby poprawia kondycję oczu i jakość widzianego obrazu. Osoby chorujące na jaskrę także powinny sięgnąć po ten preparat, gdyż w początkowej fazie choroby uzupełnianie diety o suplement zawierający luteinę może nawet zahamować ekspansję choroby. Zaobserwowano również dobroczynny wpływ luteiny na redukcję wad wzroku takich jak – krótkowzroczność  i nadwzroczność. Profilaktyczne zażywanie preparatu Lutein doprowadza do polepszenia przejrzystości dostrzeganego obrazu oraz pomaga ograniczyć postęp wady.

Ryzyko wystąpienia chorób oczu na wielką skalę spowodowanych działaniem wolnych rodników jest bardzo prawdopodobne, dlatego lekarze okuliści apelują, by regularnie dbać o ochronę tego, jakże cennego dla człowieka i delikatnego narządu, pamiętając, aby każdego dnia sięgać po preparat zawierający luteinę (Suplement Lutein firmy CaliVita).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz