Filtr Wody – elementy urządzenia

aquarion-wygląd-calivita

System elektrod tytanowo-platynowych

Najdroższa część urządzenia. Urządzenie posiada 5 elektrod. Warstwa platynowa czyni jonizację maksymalnie higieniczną, podczas gdy warstwa tytanowa gwarantuje niezwykle długi okres żywotności (20 lat).

System automatycznego oczyszczania elektrod w filtrze wodnym

Urządzenie posiada opatentowany system automatycznego oczyszczania elektrod, dzięki któremu możemy otrzymywać wodę alkaliczną lub kwaśną, nawet gdy w tle stale są oczyszczane elektrody.

Mikrokomputer

Urządzenie jest kontrolowane przez mikrokomputer, który reguluje i kieruje procesem wytwarzania wody jonizowanej. Ustala wartość pH, ciśnienie wody; posiada wbudowany własny system diagnostyczny. Można go włączyć przez proste naciśnięcie przycisku. W przypadku skoków napięcia prądu, zwarcia lub jeśli w wodzie są obecne jakieś niebezpieczne zanieczyszczenia przemysłowe (np. rtęć), komputer automatycznie wyłączy urządzenie.

Wielostopniowy filtr wodny

Wkład filtra o średnicy 0,01 mikrona nie tylko doskonale filtruje wodę, ale również dodatkowo ją uaktywnia dzięki korzystnym właściwościom turmalinu. Turmalin jest unikalnym półszlachetnym kamieniem, który wytwarza napięcie elektryczne (0.06 mA) i uwalnia dalekie promieniowanie podczerwone. W naturalny sposób jonizuje wodę, tak więc już w fazie oczyszczania wody, jak „superdoładowacz”, wzbogaca ją w jony, zwiększając skuteczność jonizatora w tym zakresie. Do pozostałych faz filtra podstawowego zaliczamy filtr włókninowy oraz granulowany węgiel aktywowany, które dodatkowo zwiększają czystość wody poprzez usuwanie zapachów i toksyn. Węgiel aktywowany jest nasycony srebrem w celu zahamowania rozwoju bakterii w czasie, gdy joni-zator nie pracuje. Wkład filtra łatwo wymienić.

Cyfrowy wyświetlacz

Cyfrowy, łatwy do odczytu wskaźnik pozwala na przybliżoną ocenę czasu wymiany filtra. Kolor tła oświetlenia zmienia się w zależności od trybu obsługi. Urządzenie „pamięta” pH ostatnio używanej wody i podczas ponownego uruchomienia będzie wytwarzać te same parametry. Na wyświetlaczu wskaźnik czytnika pH zaświeci się na niebiesko – jeśli wytwarzamy wodę alkaliczną lub na pomarańczowo – jeśli urządzenie wytwarza roztwór kwaśny.

aquarion-wygląd-calivita2

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz