Kąpiel kosmetyczna – oczyszczająca

Zażywanie kąpieli to nie tylko sprawdzony sposób na rozluźnienie, uspokojenie i wyciszenie. Właściwie przygotowane kąpiele posiadają także właściwości oczyszczające organizm. Zmodyfikowana żywność, zanieczyszczone powietrze to wszystko sprawia, że w naszym ciele zalega mnóstwo toksyn, metali ciężkich, których organizm nie jest w stanie samoczynnie usunąć. Dlatego, aby mu w tym pomóc polecane jest stosowanie kąpieli oczyszczających. W tym przypadku niebywałą rolę odgrywają zioła, których dobroczynne właściwości znały już nasze babcie i prababcie.

Kąpiel z dodatkiem mięty i rozmarynu chłodzi organizm w gorące dni, jak również oczyszcza organizm, odświeża, a także przywraca skórze naturalny, kwaśny odczyn pH. Z przygotowanego naparu z ziół oraz soku z cytryn wzbogacamy wodę w wannie.

Pozytywne właściwości posiada także szałwia, która zawiera garbniki. Dzięki temu działa ściągająco, oczyszczająco, głównie skórę tłustą ze skłonnościami do trądziku, wyprysków i podrażnień. Szałwia zamyka rozszerzone pory i łagodzi cerę.

Imbir oraz ziela skrzypu polnego stanowią także skuteczny sposób na kąpiele oczyszczające. Wspomniane składniki posiadają umiejętność usuwania toksyn z organizmu, co jest możliwe za sprawą zwiększonej potliwości. Ponadto kąpiel rozgrzewa ciało. Do napełnionej wodą wanny należy dodać napar z trzech garści ziela skrzypu polnego oraz około trzy-cztery łyżki imbiru w proszku.

Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji będzie kąpiel z dodatkiem mleka. Już w starożytnym Egipcie doceniono właściwości mleka. Nie bez powodu to właśnie Kleopatra stosowała tego rodzaju kąpiele. Co prawda wypełnianie po brzegi wanny mlekiem mogłoby okazać się bardzo kosztowne, dlatego alternatywę stanowi rozpuszczenie w szklance ciepłego mleka około 80 gram drożdży i dodanie składników do wanny.

Jak więc widać, kąpiel to tylko zabieg higieniczny i sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Kąpiel to także szansa dla ciała na oczyszczenie się z zalegających w nas substancji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz