Kąpiel na bezsenność

Bezsenność dotyka coraz większej liczby osób. Co jest tego przyczyną ?

Objawami bezsenności są:
– swobodne zasypianie tylko po zażyciu tabletek nasennych,
– częste budzenie się w nocy,
– po przebudzeniu uczucie zmęczenia,
– wczesne budzenie się, bez możności zaśnięcia,
– bóle głowy,
– trudności z koncentracją.

Jeśli masz problemy z zasypianiem, koniecznie wypróbuj odpowiednio przygotowaną kąpiel. Kąpiel, która ma działać wyciszająco oraz usypiająco powinna liczyć 15 – 30 minut, a woda powinna wynosić około 38 stopni Celsjusza. Ponadto warto użyć olejku zapachowego. Olejkiem przeznaczonym specjalnie dla ułatwienia zasypiania jest olejek z jałowca, wrzosu, tymianku lub lawendy.

Można także skorzystać z suszonych ziół np. kwiatu lipy. Tutaj potrzebne będzie około 300 g ziół, które zalewa się 5 litrami wody i podgrzewa. Wywar odsączyć i wlać do wanny.

Kąpiel z mieszanki ziół takich jak: rumianek, lawenda i bez, podziała dodatkowo także rozluźniająco i odprężająco. Warto skorzystać także z działania melisy. Jest to jedno z naturalnych ziół, które ma działanie uspakajające, antystresowe i kojące.

Kąpiel na bezsenność powinna być kąpielą całościową, czyli zakrywać ciało aż po szyję. Po kąpieli należy spłukać ciało powoli zimnym strumieniem wody, rozpoczynając od prawej nogi, przez lewą, prawe i lewe ramię, po brzuch i plecy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz