Właściwości wody jonizowanej

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o jonizacji wody. Jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę zarówno z potrzeby, jak i ze znaczenia tego procesu. Pokrótce postaram się w jak najprostszy sposób wyjaśnić wspomniany zabieg oraz wytłumaczyć istotę jego stosowania. Woda jonizowana jest wynikiem jonizacji. Polega ona na oddzieleniu jonów dodatnich od jonów ujemnych z cząsteczki wody. Jest to możliwe tylko za sprawą elektrolizy. Jednak należy pamiętać, że nie każdy rodzaj wody można poddać jonizacji. Dla przykładu woda destylowana nie nadaje się na poddanie elektrolizie, gdyż oddzielanie jonów nie przyniosłoby żadnych pozytywnych efektów.

Naukowcy udowodnili, że w szklance wody jonizowanej znajduje się więcej cennych składników, np. antyoksydantów niż sokach owocowych czy warzywnych. Woda, która została poddana jonizacji wykazuje właściwości regenerujące zniszczoną czy uszkodzoną skórę, np. w trakcie kąpieli słonecznych. Ponadto istotnie zmniejsza proces łuszczenia się skóry, jak również zmniejsza uczucie swędzenia.

Dodatkowo woda jonizowana:
– hamuje powstawanie, jak również usuwa już istniejące wolne rodniki,
– przywraca płynom ustrojowym swoje odpowiednie właściwości,
– zawiera duże ilości łatwo przyswajalnego przez organizm wapnia i magnezu,
– usuwa zbędne produkty i odpady metabolizmu,
– pozytywnie wpływa na system odpornościowy,
– neutralizuje zgromadzone kwasy w organizmie.

To tylko niektóre właściwości wody jonizowanej. W literaturze specjalistycznej znajdziemy o wiele szersze rozwinięcie tego zagadnienia, nad którym warto się zastanowić z uwagi na zdolności lecznicze tejże wody, jeżeli ważne jest dla nas własne zdrowie.

Na rynku znajdziemy bogaty wybór urządzeń służących do jonizacji wody. Jestem przekonana, że zakup takiego sprzętu będzie najlepszą inwestycją, która z upływem czasu będzie przynosić wiele korzyści. Uczyni ona nasz organizm zdrowym i odpornym na wszelkie otaczające choroby.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz