Jak odmłodzić oczy operacją plastyczną ?

Wokół oczu zmarszczki pojawiają się najszybciej i to one zdradzają szybki postęp czasu. Na szczęście medycyna estetyczna jest już na bardzo wysokim poziomie i łatwo można cofnąć ten proces.

W tym celu wykonuje się lifting, który polega na naciągnięciu skóry wokół oczu, wygładzając tym samym jej powierzchnię. Operacja polega na nacięciu skóry wzdłuż linii włosów (dzięki czemu blizna będzie niewidoczna) i za pomocą specjalnych haczyków naciągnięcie jej powierzchni. W celu wygładzenia zmarszczek można również zastosować botoks. Są to zastrzyki z jadu kiełbasianego, które poprzez delikatny paraliż obstrzykiwanego obszaru wygładza skórę.

Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, gdy problemem jest zwiotczenie skóry powiek i ich opadanie. Następstwem tego procesu jest powstawanie głębokich, mało estetycznych zmarszczek. Dolna powieka natomiast staje się workowata, uwypuklając cienie i obrzęk pod oczami. Chirurgia plastyczna jednak i na to znalazła rozwiązanie.

Plastyka górnej powieki polega na wycięciu fragmentu zwiotczałej skóry. Czasami zdarza się również, że wycina się także część tłuszczową tej okolicy. Powoduje to zdecydowane odmłodzenie spojrzenia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym jednak ze względu na dużą opuchliznę pooperacyjną okres rekonwalescencji wydłużyć się może do prawie dwóch tygodni. Po tym czasie możemy cieszyć się młodszym wyglądem i większą głębią spojrzenia.

Zabieg wykonywany w obszarze dolnej powieki również polega na usunięciu fragmentu skóry oraz tzw. przepukliny tłuszczowej. Za pomocą zabiegu eliminuje się nieestetyczny worek oraz opuchliznę. Często również uwalniana jest powięź, która ma na celu zatarcie granicy między oczodołem a policzkiem, poprzez zatarcie tej granicy i wygładzenie tego obszaru. Nadaje to twarzy zdecydowanie młodszy wygląd.

Choć zabiegi te mogą się wydawać dość proste warto pamiętać, że chirurgia estetyczna to nadal jest operacja, a w związku z tym może być niebezpieczna. Dlatego tego rodzaju zabiegi należy dobrze przemyśleć, zaś przed samym zabiegiem jest zbierany dokładny wywiad lekarski w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań i możliwych komplikacji. Operacje te są również dość drogie, co warto mieć na względzie planując wydatki z budżetu domowego. Pamiętać należy o wybraniu dobrej kliniki z renomą, która da większe bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz w bezpośrednim jego następstwie.

Możesz również polubić…