Irydologia – mapa oka

Irydologia to nauka zajmująca się czytaniem z oczu. Specjaliści od niej twierdzą, iż w naszych oczach jest zapisany stan ogólny naszego organizmu. I tak lewe oko odpowiada stanowi organów znajdującej się po lewej stronie naszego organizmu, zaś prawe tych po prawej. Irydolog z dużą skutecznością jest w stanie określić, co się dzieje w naszym organizmie poprzez samo spojrzenie nam w oczy.

Irydodiagnostyka jest całkowicie bezbolesna. Polega ona na stworzeniu mapy tęczówki. Według zwolenników tej metody oko jest prawie najwrażliwszym z naszych narządów, a przez to szybko reaguje na jakiekolwiek zmiany w obrębie układów: nerwowego i krwionośnego. Ma to związek z gęstym rozmieszczeniem zakończeń połączeń nerwowych, które mają powiązania z organami, które znajdują się w naszym ciele.

Kolorowa część oka, czyli tęczówka według irydologii dokładnie mówi nam o tym co się dzieje w naszym organizmie. W osiemdziesięciu procentach przypadków lekarz irydolog jest w stanie dokładnie określić co się dzieje w naszym organizmie, jaka jest obecnie kondycja naszych organów wewnętrznych. Może również z dość dobrym skutkiem przewidzieć jakie choroby i schorzenia mogą wystąpić u nas w przyszłości. Na podstawie tak zwanych słabych punktów naszego organizmu specjalista może określić również wrodzone predyspozycje do niektórych schorzeń.

Diagnozowanie z wyglądu tęczówki nie jest szkodliwe ani uciążliwe. Polega na dokładnym obejrzeniu przez irydologa naszych tęczówek. Wykorzystuje on w tym celu lampę szczelinową, która rozjaśnia ten obszar oka oraz wielokrotnie go powiększa, dając lekarzowi dokładny wgląd na wszelkie zmiany, które zaszły w obrębie kolorowej części oka. W ramach diagnostyki specjalista dokładnie określa kształt naszego oka, wygląd spojówek, odcień białka oraz umiejscowienie źrenicy w stosunku do powierzchni oka. Skupia się jednak najbardziej na obszarze tęczówki. Aby dokładnie określić, które narządy i układy są problematyczne należy jedynie dokładnie wiedzieć, który obszar naszego oka odpowiada za odpowiednie zakończenia nerwowe.

Ten sposób diagnozowania jest jednak dość zawiły i wymaga wiele lat praktyki i nauki. Lekarz zdobywa umiejętność trafnego diagnozowania po przejrzeniu tysięcy oczu i skonsultowaniu swoich podejrzeń z historią choroby danego pacjenta, która została stworzona na podstawie standardowych i sprawdzonych metod diagnozowania. Warto jednak zaznaczyć, że coraz częściej zdarza się, że irydologia jest jednym z przedmiotów wykładowych na uniwersytetach i wielu lekarzy decyduje się na tę metodę, jako dodatek do ich podstawowej specjalizacji.

Możesz również polubić…