Grzyby Reishi (Ganoderma)

Grzyby reish – rodzaj grzybów należących do gatunku lakownicowatych. Posiadają płaski kapelusz o średnicy wynoszącej od sześciu do dwudziestu centymetrów. Trzon grzyba ma od pięciu do piętnastu centymetrów długości i od jednego do dwóch grubości. Miąższ charakteryzuje się gąbczastością, białym kolorem znajdującym się nad rurkami ochrowy. Jest on pręgowany, nie posiada charakterystycznego zapachu ani smaku. Kapelusz charakteryzuje się lśniącą, w młodym wieku jasną, żółtoczerwoną barwą. Wraz z upływem czasy kolor zmienia się na ciemnoczerwony. Powierzchnia kapelusza jest nierówna, zazwyczaj jest bruzdkowana. Ten gatunek grzyba jest objęty całkowitą ochroną gatunkową.

Zastosowanie:

Reish to grzyb leczniczy. Produkuje się z niego leki stosowane w leczeniu astmy, chronicznej żółtaczki oraz nadciśnieniu. Kiedyś leczono nim również dolegliwości takie jak bezsenność, schorzenia żołądka a nawet stany zapalne stawów oraz nerek, co sprawia, że grzyb ten miał duże zastosowanie w medycynie. W starych księgach chińskich i zapisach pochodzących z szesnastego wieku znajdują się również informacje wskazujące, że lek z lakownicy lśniącej wpływa na obniżenie wagi oraz wzrost płodności i potencji. Jeżeli chodzi o współczesną medycynę chińską to roślina ta wykorzystywana jest jako produkt wzmacniający witalność i siły organizmu ludzkiego. Co ciekawe mówi się, że jest on również wykorzystywany w leczeniu chorób nowotworowych.

Pozostałe zastosowania tej rośliny to:

  • pomocny przy zaawansowanych chorobach układu ciśnienia krwi, cukrzycy drugiego stopnia,
  • dobroczynny wpływ na układ nerwowy – pozwala walczyć ze stresem, spowalnia starzenie się,
  • zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a także trójglicerydów.
  •  przeciwdziała powstawaniu skrzepów, które powodują wylewy krwi do mózgu, tętniaki oraz dolegliwości układu sercowego.
  • wzmacnia immunologię całego organizmu pozwalając na zdrowy i prawidłowy wzrost, a w przypadku starszych osób spowalnia proces starzenia.
  • jest to znany środek przeciwbólowy, który praktycznie całkowicie zmniejsza bóle między innymi nerwowe, głowy oraz nowotworowe.

Należy również wspomnieć jego duży wpływ na leczenie bezsenności oraz neurastenii, a także na rozszerzanie tętnic wieńcowych, co skutecznie zwiększa przepływ krwi i usprawnia krążenie w całym organizmie, głównie w naczyniach drobnych serca. Wzrost obiegu tlenu w krwi powoduje znaczny wzrost energii oraz witalności mięśnia sercowego

Znajdziesz je w naturalnych suplementach diety:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz