Grupa krwi 0

Ludzie o najstarszej, bo powstałej około 50 000 lat temu (czasy naszego przodka – Neandertalczyka) grupie krwi 0 określani są mianem myśliwych.

Pierwotne osobniki musiały działać jak myśliwi, tropili zwierzynę, biegali za całymi stadami po dużych słabo zarośniętych terenach. Zatem, oczywistym jest fakt, że żywili się oni przede wszystkim mięsem.

Z tego też powodu współcześni posiadacze grupy 0 mogą pozwolić sobie na jedzenie dużych ilości mięsa. Duża w tym zasługa bardzo sprawnego i mocnego układu pokarmowego. Osoby te mogą mieć jednak problemy z urozmaicaniem diety w inne produkty.

Dieta grupa krwi 0

Wołowina, cielęcina, baranina, ryby (halibut, jesiotr, makrela, dorsz) to mięsa wskazane dla Myśliwych. Poleca się im również spożywanie papryki, kalarepy, dyni, brokułów (dodatkowo chroni przed nowotworami), czerwonej cebuli, pietruszki, szpinaku oraz pora. Wysoce wskazane jest także jedzenie różnych gatunków śliwek dodatkowo oczyszczających układ trawienny i cały organizm.

Warto też, aby zainteresowali się chudym mięsem i ryżem. Natomiast takie produkty, jak pieczywo pszenne, nabiał, olej z orzechów ziemnych i kukurydzy, biała i czerwona kapusta, kalafior, kukurydza, oliwki, pieczarki nie powinny być na pierwszym miejscu w menu „Myśliwego”.

owoce_morza

Często zdarza się, że ludzie z grupy 0 cierpią na niedoczynność tarczycy, dlatego też w ich diecie nie powinno zabraknąć jodu, którego najwięcej jest w rybach morskich i owocach morza.

Układ trawienny i odpornościowy działa z reguły bez zarzutu. W przeciwieństwie do swoich najmłodszych braci z grupą krwi AB, Myśliwi mają nierzadko bardzo szybka przemianę materii, co wiąże się z wysokim poziomem kwasów żołądkowych. To także dzięki temu potrafią oni poradzić sobie z ciężką dla niektórych osób wołowiną, na przykład z półsurowym, ociekającym krwią stekiem.

Bardzo wskazane są także przyprawy i sosy: curry, bazylia, miód, papryka starta, chrzan, majonez, majeranek, czosnek, cząber, musztarda, koper.

Ponieważ osoby grupą krwi 0 posiadają mocne ciała, mogą dawać sobie wycisk podczas wysiłku fizycznego. Aerobik, fitness, sporty wymagające dużego wysiłku: tenis, koszykówka, snowboard, jazda na nartach, biegi maratońskie, sprint, siłownia. Wszystko, co angażuje duża liczbę mięśni i potrafi wyczerpać jest odpowiednie dla prawdziwych Myśliwych. Sekret może tkwić także w tym, że organizm ludzi z grupą 0 ma „zakodowaną” umiejętność efektywnego przeznaczania, wykorzystania białka zwierzęcego z potraw. Im Myśliwy bardziej zmęczony, tym bardziej zrelaksowany.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz