Historia witaminy C…

Czy wiesz, kto i kiedy odkrył witaminę C?

Jakie środowiska przez setki lat borykały się ze szkorbutem?

Kto przeprowadził pierwszy test potwierdzający możliwość wykorzystania witaminy C w tej przypadłości? I… dlaczego to właśnie C 1000 stała się numerem 1 wśród miliona naszych Klubowiczów na całym świecie?

Trochę historii…

Znaczenie witaminy C było znane na długo przed jej odkryciem. Zarówno w starożytności, jak i na początku czasów nowożytnych szkorbut był plagą wśród marynarzy. Vasco da Gama podczas wyprawy dookoła przylądka Dobrej Nadziei stracił aż 67% załogi z tego powodu. W latach 1600 – 1800 szkorbut był przyczyną śmierci ok. 1 mln marynarzy. Masowe zachorowania na statkach wykańczały żeglarzy, pomimo że już pod koniec XVI w. zauważono, że owoce cytrusowe zapobiegają szkorbutowi. Jednak dopiero w 1747 r. James Lind wykonał pierwszy test kliniczny: podzielił marynarzy cierpiących na szkorbut na sześć grup i każdej podawał inne substancje, wykazując w ten sposób, że tylko grupa, która otrzymała duże ilości owoców cytrusowych powróciła do zdrowia. Do wyizolowania witaminy C doszło dopiero w 1928 roku przez węgierskiego lekarza Alberta Szent Győrgyi, który za swoje dokonania, 9 lat później, otrzymał Nagrodę Nobla.

Historia potwierdza, dlaczego witamina C stała się niezwykle cennym składnikiem odżywczym.

C 1000 to jeden z pierwszych suplementów diety dostępnych w ofercie CaliVita® International.

CVI jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek witaminę C w mega dawce – 1000 mg.
Stosowany jest przez kolejne pokolenia – już od ponad 20 lat.
Większość Klubowiczów rekomenduje go, przekonawszy się o skuteczności tego preparatu dla zdrowia.
To medalowe miejsce w kategorii TOP produkty w ofercie CaliVita® Polska.

Efekt: witamina C 1000 stała się jednym z najlepiej sprzedających się suplementów diety!

Mimo odniesionego sukcesu, wykorzystując osiągnięcia nauki, nieustannie dążymy do zapewnienia naszym klientom innowacyjnych produktów najwyższej jakości!

Dlatego stworzyliśmy C 1000 Plus – który oprócz MEGA dawki witaminy C zawiera organiczny owoc z dzikiej róży. W innowacyjnej formule również zastosowaliśmy patent stopniowego uwalniania składników aktywnych – „Delayed Release Technology”, co zwiększa skuteczność produktu, zapewniając stały poziom substancji czynnych w organizmie.

Dowiedz się więcej o właściwościach witaminy C i dzikiej róży. Kliknij tutaj!

Czy wiesz, że 100 mg pomarańczy zawiera 35 mg witaminy C, a zatem dawka 1000 mg znajduje się w 2,9 kg pomarańczy?

 

źródło: calivita.com.pl

Add Comment