Jak poprawić wzrok – metody doskonalenia wzroku

Osoby, które regularnie ćwiczą, wiedzą doskonale, jak ten trening wpływa na ich organizm. Są zdrowsi, czują się lepiej i na większy wysiłek mogą sobie pozwolić. Skoro zatem oczy są częścią naszego organizmu, to dlaczego regularne ćwiczenia miałyby działać na nie inaczej ?

Chińska medycyna znalazła na to sposób i od wielu lat w ich szkołach są wprowadzane ćwiczenia, które mają na celu poprawę wzroku. Zajmują one tylko parę minut, a wykonywane regularnie mogą przyczynić się do poprawy jakości widzenia.

Ćwiczenia zaczynamy od patrzenia się na wprost, najlepiej na gładką powierzchnię. Następnie bez poruszania głową, poprzez wolny ruch oczu spoglądamy w lewo, przed siebie i w prawo. Całość należy powtórzyć kilkukrotnie. Następnie tym samym ruchem kierujemy wzrok w górę i w dół, w kierunku sufitu i podłogi. Nie należy się spieszyć, a ćwiczenia wykonywać dokładnie, gdyż tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty.

Kolejnym ćwiczeniem jest wodzenie wzrokiem po okręgu, pamiętając aby każde powtórzenie zakończyć w pozycji wyjściowej z wzrokiem skierowanym przed siebie.

Ostatnie ćwiczenie polega na wyciągnięciu przed siebie ręki i powolnym przysuwaniem palce wskazującego w kierunku twarzy, dokładnie obserwując jego ruch.

Ćwiczenia te powinny być przeplatane z masażem zwanym palmingiem, od angielskiego palm – dłoń. Polegają one na uciskaniu dłońmi odpowiednich punktów na twarzy. Ucisk nie powinien być ani zbyt mocny, ani zbyt słaby. Nie powinien sprawiać nam bólu, ale musi być odczuwalny. Ćwiczenia powinny być wykonywane w pozycji siedzącej z łokciami podpartymi o blat stołu.

Pierwsze polega na uciskaniu kciukami punktów tuż poniżej wewnętrznej strony brwi. Pozostałe palce powinny luźno spoczywać na naszym czole. W drugim ćwiczeniu używamy tylko kciuka i palca wskazującego, uciskając dokładnie punkty przy nasadzie nosa na wysokości oczu. Powinny one pozostać zamknięte. Ucisk należy kierować naprzemiennie w górę i w dół.

Kolejne ćwiczenie wykonuje się palcami wskazującymi, podczas gdy pozostałe są zgięte w pięść i podtrzymują brodę. Należy uciskać kolistymi ruchami centralne punkty policzków na wysokości naszych źrenic. Do ostatniego natomiast używamy kciuków wykonując okrężne ruchy wokół całych oczu, rozpoczynając od wewnętrznej strony brwi, prowadząc palce wzdłuż nich i cofając je w kierunku odwrotnym pod oczami.