Jak dbać o układ krążenia

Układ krążenia

Układ krążenia to jeden z wielu układów ludzkiego organizmu. Jest on odpowiedzialny za dostarczanie tlenu i składników odżywczych do całego ciała za pomocą krwi. Liczne choroby układu krążenia przeszkadzają sprawnym pompowaniu krwi. Zdrowie tego układ mamy możliwość utrzymać przez odpowiedni tryb życia. Składa się na to dieta i aktywność fizyczna.

Choroby krążenia dotyczą zaznaczaj osób dojrzałych. A choroby układu krążenia są wynikiem złego stylu życia i przyzwyczajeń.

Aby chronić się przed chorobami należy zmniejszyć ilość niebezpiecznego tłuszczu w diecie.

Zbyt tłusta żywność powoduje zmiany miażdżycowe w żyłach i tętnicach.  W zamian jedz dania o niskiej zawartości tłuszczy oraz takie które zawierają kwasy Omega, które pomogą zmniejszyć poziom cholesterolu który już się nagromadził w twoim układzie. Dobry cholesterol zawarty w kwasach Omega ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Znajdziemy je głównie w produktach typu: ryby, oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy, owsianka i inne.

Prawidłowa dieta przy chorobach układu krążenia

Ponadto, aby uchronić się od chorób układu krążenia postaraj się utrzymać właściwą wagę. Sprawdź czy nie masz nadwagi- jeśli dotyczy ona jednak ciebie to postaraj się zrzucić zbędne kilogramów i utrzymać wagę. Część chorób układu powoduje właśnie nadwaga.

Zbędny tłuszcz odkłada się i otacza serce, co utrudnia jego naturalne bicie.  Zacznij ćwiczyć. Ważne by było to regularne ćwiczenia. Około 30 minut na dobę wystarczy bo zachować zdrowie. Nawet niewielki wysiłek poprawia krążenie krwi.

W diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, ponieważ dostarczają do organizmu potrzebne składniki odżywcze, które zapewniają funkcjonowanie układu krążenia.

– Zrezygnuj z palenia papierosów – to jedna z  głównych przyczyn rozwijania się chorób serca.

– Nadmierny stres także powoduje rozwój chorób układu krążenia. Postaw na odpowiednio długi sen i relaks.

Jedną z głównych chorób układu krążenia jest nadciśnienie. Gdy mowa o nadciśnieniu to mamy na myśli ciśnienie 140 mm/Hg, na 90mm /Hg i powyżej. Prócz farmakologii istotna jest codzienna dieta pozbawiona tłuszczy, cukrów prostych i soli. Zwłaszcza kwasy Omega są nieocenione dla walki z nadciśnieniem. Nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają ciśnienie tętnicze. Są doskonałym wspomagaczem w leczeniu farmakologicznym lub mogą stanowić profilaktykę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz