Jak oczyścić organizm z toksyn ?

Ogromne pokłady niezdrowej, sztucznej żywności oraz zażywanie leków powoduje, iż ludzki organizm zatraca zdolność samodzielnego oczyszczania z zalegających w nim  toksyn. Współcześnie trzeba już wspomagać ten proces, stosując dietę przywracającą równowagę flory jelitowej lub zażywanie suplementów diety.

Toksyny to szkodliwe związki chemiczne, o których większość z nas nie zdaje sobie sprawy.

detox_organizmuRozwój cywilizacyjny powoduje, iż coraz częściej jesteśmy na ich działanie narażeni. Niemal każda żywność jaką spożywamy jest wysoko przetworzona – zawiera konserwanty, sztuczne aromaty oraz barwniki. Nadużywanie leków wszystko jeszcze dodatkowo pogarsza. Innym czynnikiem zatruwającym organizm jest środowisko jakie nas otacza- zanieczyszczone powietrze, woda itp. Dla przykładu najwięcej azotanów z zanieczyszczonej gleby zbiera się w sałacie, szpinaku oraz rzodkiewce.

Organem, który naturalnie oczyszcza organizm człowieka jest wątroba.

Jednak, gdy ta jest także zatruta to jest to  utrudnione. Neutralizowanie toksyn w wątrobie wiąże się z procesami ich utleniania – łączenia z substancjami organicznymi. Wydalane są one do żółci lub moczu.
Utlenianie toksyn generuje powstawanie wolnych rodników. Wzrost  ilości wolnych rodników wywołuje zwolnienie procesu produkcji energii wymaganej do procesów detoksykacyjnych.

Pierwszymi objawami zatrucia organizmu są na pozór mało niebezpieczne oznaki np. zmęczenie, bóle głowy, trudności w zasypianiu, utrudniona koncentracja, problemy trawienne czy nieprzyjemny zapach z buzi. Na zatrucie toksynami szczególnie wrażliwe są osoby chorujące na nerki czy wątrobę, gdyż te odpowiadają za usuwanie ich poza organizm.

Jedną ze sprawdzonych metod usuwania toksyn z organizmu jest tzw. zabieg body detox, autorstwa angielskiej lekarki – Mary Staggs. Oparta jest na chińskiej filozofii energii. Urządzenie Detox System stworzone przez autorkę korzysta z zasady użycia kontrolowanych prądów elektrycznych w leczeniu schorzeń. Urządzenie wytwarza prąd o zmiennej biegunowości, który jonizuje odpowiednio wodę.  W takiej wodzie zanurzamy stopy i poprzez pory następuje proces energetyzacji organizmu.

Pobudzone komórki rozpoczynają właściwie funkcjonować i intensywne wydzielają toksyny na zewnątrz organizmu. Substancje te przenoszą się do wody. Dalsze wydalanie toksyn następuje przez płyny fizjologiczne, jeszcze po ukończeniu serii zabiegów.

Jest to jeszcze mało znany sposób oczyszczania organizmu,

mimo że skuteczny – ponadto dość kosztowny. Można w zamian wybrać jedną z diet oczyszczających, które są obecnie bardzo popularne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz