Sposób na libido – żeń-szeń

Już od najdawniejszych czasów ludzie poszukiwali środków, które miały by moc poprawiania ich poziomu libido, co przyczyniło by się do urozmaicenia życia intymnego.

Obecne czasy sprawiają, iż te poszukiwania są bardzo aktualne. Mniej uwagi poświęca się zaburzeniom seksualnym u kobiet, a przecież dotyczy to około 30% z nich. Jakie mogą być tego przyczyny oraz czy kobieta może samodzielnie wspomóc się naturalnymi środkami?

Mechanizmy kierujące podnieceniem u kobiet są niezwykle skomplikowane. To kombinacja hormonów, reakcji naczyń krwionośnych, a także odpowiedzi na uwalnianie się neuroprzekaźników, które wpływają na określone receptory znajdujące się w obrębie erogennych stref ciała kobiety.

Poziom libido jest w przypadku kobiet bardzo zmienny. Przyczynami mogą być przewlekłe choroby, złe stany psychiczne. Jednak zdarza się tak, że niskie libido nie ma żadnego chorobowego podłoża, a powodem jest tylko przemęczenie czy spadek nastroju.

Wtedy można pomyśleć o suplementach diety o takim właśnie przeznaczeniu.

Na rynku dostępne są suplementy stworzone specjalnie na takie potrzeby.

W ich skład wchodzą rośliny o powszechnym działaniu afrodyzyjnym m.in. rozmaryn, lubczyk, albo wykazujące działanie przeciwdziałające stresowi np. żeń-szeń, wyciąg z kory Muira-Puama. Bardzo popularny jest również miłorząb japoński. Pomaga on poprzez usprawnienie krążenia obwodowego, powodując zwiększenie przepływu krwi w narządach płciowych.

Dobrym pomysłem na podwyższenie libido jest także seler zawierający znaczne ilości androsteronu, czyli bezwonnego hormonu wydzielanego przez mężczyzn, który podnieca kobiety.

Z owoców można wspomóc się bananem. Banany zawierają enzym o nazwie bromelaina wpływający korzystnie na libido. Ponadto jest to dobre źródło potasu i witamin z grupy B.

Jedz banany codziennie a zobaczysz efekty.

Pomocne mogą okazać się także migdały. Są one źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli stanowią surowiec do produkcji ludzkich hormonów. Stwórz nastrój świecami o zapachu migdałowym bo ich zapach podobno tez ma działanie, a dodatkowo przygotuj przekąskę zawierającą migdały.

Dodatkowo przygotuj kilka przekąsek z dodatkiem migdałów (ale nie za dużo). Dzięki temu zyskasz więcej energii na igraszki w sypialni.

Jak wykorzystać tę żywność do zwiększenia libido? Jedz surowe migdały i orzechy, bez dodatku soli i cukru. Możesz również rozgnieść świeże migdały i posypać nimi sałatkę, aby dostarczyć wam odpowiednią ilość energii.

Jeszcze innym przykładem  jest korzeń maki. Zawiera on w swoim składzie argininę, która odgrywa kluczową rolę w pojawieniu się miejscowej reakcji na bodźce – rozkurcza on ściany naczyń krwionośnych. Sprzyja zatem podnieceniu.

Warto pamiętać, aby zaopatrywać się w suplementy tylko i wyłącznie w aptekach. Produkty nie wiadomego pochodzenia mogą tylko zaszkodzić.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz