Oczyszczanie wątroby

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów, jakie posiadamy. To dzięki niej nasz organizm jest oczyszczany z toksyn, które występują tam wskutek zażywania alkoholu lub leków. Innymi przyczynami nieprawidłowo pracującej wątroby może być dieta uboga w białka, a za to nasycona węglowodorami i tłuszczami.

Mimo, że wątroba potrafi się regenerować, zbyt wiele uszkodzeń i toksyn może spowodować, że tym razem już się nie odnowi. Zanieczyszczenie wątroby można rozpoznać dzięki niektórym objawom zewnętrznym, są to między innymi: ukazanie się na ciele piegów, zabarwienie na żółto spodu języka, brak apetytu czy wzdęcia. Dlatego właśnie tak ważne jest oczyszczanie wątroby, zwłaszcza, gdy palimy papierosy, spożywamy alkohol, przyjmujemy leki czy często jemy w fast foodach.

Istnieje kilka różnych metod oczyszczania wątroby, więc każdy z nas może wybrać sobie adekwatną do swoich zapotrzebowań.

1. Metoda pierwsza trwa zaledwie jeden dzień. Polega ona na wypiciu trzy razy w ciągu dnia po pół szklanki wody z sokiem z cytryny oraz pół szklanki świeżego soku z marchwi, buraka i ogórka.

2. Drugą metodą jest oczyszczanie igliwiem, które polega na codziennym piciu wywaru z igliwia sosny lub świerku.

3. Inny sposób składa się z dwóch etapów: przygotowanie organizmu i oczyszczanie właściwe. Organizm najlepiej jest przygotować około pięciu dni przed zabiegiem. W tym czasie powinniśmy korzystać z sauny lub brać gorące kąpiele. Zaleca się wyeliminowanie z diety mięsa i ryb, w zamian spożywając więcej produktów roślinnych oraz pijąc świeży sok z buraków i jabłek. Drugi etap polega na braku spożywania pokarmów i piciu świeżego soku. Ostatniego dnia należy wypić napar z ziół przeczyszczających i co jakiś czas nagrzewać termoforem miejsce, w którym znajduje się wątroba. Kolejno, powinniśmy wypić specjalną mieszankę z oliwki z oliwek, soku z cytryny, plasterków cytryny i czosnku.

Warto oczyszczać wątrobę, bowiem dzięki temu szybko i łatwo następuje wydalenie kamieni żółciowych, złogów cholesterolu oraz zbyt dużej ilości żółci. Początkowo należy oczyszczać wątrobę raz na trzy miesiące, natomiast po około sześciu procesach, wystarczy czynić to raz w roku.

Add Comment