Oczyszczanie organizmu z toksyn

Pasożyty i toksyny zalegające w naszym organizmie powodują, że układ pokarmowy nie potrafi we właściwy sposób wykorzystywać dostarczanych składników odżywczych. Zazwyczaj ciało ludzkie nie jest w stanie samodzielnie wydalić zbędnych substancji, dlatego powinniśmy ruszyć mu na ratunek. Zbawienna w tym przypadku może okazać się m.in. zielona herbata. Jak powszechnie wiadomo ma ona wszelakie zastosowanie. Zawiera dobroczynne polifenole, które usuwają z organizmu szkodliwe i toksyczne wolne rodniki.

Stosowanie diety bogatej w owoce i warzywa wyraźnie przyspieszą usuwanie toksyn z naszego organizmu. Aby uzyskać oczekiwany efekt taką dietę powinniśmy stosować przez co najmniej dziesięć dni, a maksymalnie dwadzieścia. W tym czasie posilamy się surowymi lub gotowanymi warzywami oraz sokami owocowo-warzywnymi. W późniejszym etapie utrzymujemy dietę na poziomie 1000 kalorii dziennie, stopniowo zwiększając kaloryczność posiłków.

Oczyszczające właściwości mają również diety jednoskładnikowe. Najlepszym przykładem jest dieta jabłkowa z racji posiadanych właściwości oczyszczających. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować jej dłużej niż trzy dni.

Wyraźne efekty można otrzymać po jednodniowej głodówce, zaopatrując nasz organizm w duże ilości wody mineralnej. Podobnie sytuacja ma się w przypadku przebywania w saunie. Godzinny seans pozbawi nas kilku litrów potu, a przez co wielu substancji toksycznych.

Hydrokolonoterapia jest jedną z najstarszych metod oczyszczania organizmu z toksyn i polega na wypłukaniu jelita grubego za pomocą wypijanych mieszanek ziołowych. Zioła mają właściwości napotne oraz przeczyszczające.

Oprócz wymienionych wyżej sposobów na oczyszczanie organizmu należy pamiętać o spożywaniu maksymalnie jak największej ilości suszonych owoców oraz spożywaniu co najmniej dwóch litrów wody dziennie. To nie tylko sprawi, że nasz organizm zregeneruje się po niebezpiecznych toksynach zalegających w naszym ciele, ale również sprawi, że poczujemy się młodzi, zdrowsi i pełni wigoru.

Add Comment