Oczyszczanie organizmu z pasożytów

Już dawno naukowcy stwierdzili, że większa część naszych chorób i złe samopoczucie ma związek ze złym stanem naszego przewodu pokarmowego, a konkretnie jelit.

W trawieniu pokarmu biorą udział liczne organy, a jednym z najistotniejszych są jelita, gdzie w procesach trawiennych biorą udział enzymy, kwasy i bakterie – zarówno te pożyteczne jak i te o negatywnym działaniu.

Zbyt duża ilość niesymbiotycznych pasożytów zaburza układ trawienny spowalniając jego  przemianę materii, która jest niezbędna do codziennego funkcjonowania organizmu.

Można powiedzieć, że „kradną” one niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze z naszego organizmu. Bakterie i pasożyty gromadzące się w jelitach są słabiej wydalane, co może  prowadzić do uszkodzenia wątroby, trzustki i innych organów. To właśnie pasożyty zużywają również cenny krzem, który odpowiada za połączenie pomiędzy mózgiem, a resztą organizmu. Większością infekcji pasożytniczych zakażamy się w czasie codziennego jedzenia np. mięsa, czy niemytych owoców i warzyw.

Aby temu zapobiec od czasu do czasu skorzystajmy z diety oczyszczającej lub zażywajmy specjalne suplementy diety, poprawiające florę jelit.

Oczyszczanie organizmu z złogów pasożytów i  toksyn pozwala układowi trawiennemu w pełni wykorzystywać składniki odżywcze z pokarmu jaki przyjmujemy, co wpłynie na nasz stan zdrowia, odporność, a nawet wygląd zewnętrzny skóry.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz