Omega 3 a zmarszczki

Czy zmarszczki są nieuniknione?

Wiek i postępujące wraz z nim zmarszczki są problemem wielu kobiet na świecie. Powodują, że twarz wygląda nieestetycznie, staro, nieświeżo. Nikt ich nie lubi. Nie można im niestety zapobiec, gdyż to naturalny proces, ale możliwa jest profilaktyka, czyli opóźnianie ich pojawienia się. Taka profilaktykę winna zacząć w już młodości- tylko wtedy będzie skuteczna. Właściwa dieta może zdziałać cuda i spowolnić procesy starzenia się skóry. W pierwszej kolejności powinno się spożywać produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega, ponieważ mają one moc wzmocnienia skóry od wewnątrz. Kwasy te działają odżywczo na skórę, powodując poprawę  jej gęstości, napięcia, elastyczności oraz opóźniają pojawianie się zmarszczek. W dodatku wspomagają regenerację kolagenu w skórze.

Dbaj o skórę od „zawsze”

Jeśli od młodości będziemy dbać o skórę stosując dietę bogatą w kwasy omega, mamy ogromną szansę na opóźnienie pojawiania się zmarszczek. Zatem jedz jak najwięcej ryb morskich, owoców morza, orzechy oraz zielone warzywa. Ponadto można używać także kremy wzmacniające strukturę skóry. Mogą to być kremy i żele zawierające olej rybim. Cennym źródłem kwasów omega są też tłuszcze typu olej lniany, olej konopny czy oliwa z oliwek. Można dodawać je do sałatek. Kwasy tłuszczowe omega zmniejszają również przebarwienia i inne niedoskonałości na skórze.

Działanie kwasów Omega na skórę:

– widoczna poprawa jędrności skóry,

– odżywienie skóry,

– zmniejszenie się nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, stanów zapalnych,

– zmniejszenie objawów trądziki,

– nawilżenie skóry przy bardzo suchej skórze,

– opóźnienie wiotczenie skóry,

– niwelowanie przebarwień i podrażnień.

Warzywa i owoce zawierają antyoksydanty, walczące z wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Dlatego skóra się starzeje. Antyoksydanty zawarte w zielonych warzywach i owocach mogą skutecznie zmniejszyć efekty starzenia się skóry. Ponadto owoce zawierają kwasy AHA – tzn. alfa-hydroksykwasy. To naturalne kwasy owocowe, usuwające ze skóry martwe komórki. Powoduje to zmniejszenie nierówności skóry, czyli także i zmarszczek. Kwasy te mogą też stymulować produkcję kolagenu w skórze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz